اخبار

آخرین اخبار ملک را از طریق سامانه ما پیگیری کنید

رمز پویا یا رمز یکبار مصرف چیست

راهنمایی رمز یکبار مصرف

شاید در چند وقت اخیر، زیاد شنیده باشید که اصطلاح رمز پویا از این بیلبورد و آن بیلبورد و یا دهان به دهان بین مردم پخش می‌شود. حقیقت ماجرا این است که رمز پویا به اندازه کارت سوخت ماشین بلکه بیشتر اهمیت دارد! چرا که بدون کارت سوخت ممکن است بتوانید به ماشین خود سوخت‌رسانی کنید اما بدون رمز یکبار مصرف به هیچ‌وجه نمی‌توانید خریدی انجام دهید و از یکم دی ماه، رمز پویا در تمام کشور فعال خواهد شد. در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد که چگونه باید رمز پویای خود را (بسته به بانک مرجع) فعال کنید.

به‌روزرسانی ( فروردین ۱۴۰۱ )

طبق اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از شروع بهمن تنها تا ۸ بهمن فرصت دارید که رمز پویا خود را فعال کنید و بعد از آن دیگر نمی‌توانید تراکنش‌های اینترنتی خود را بدون آن انجام دهید. هم‌چنین سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرد که رمز پویا تنها برای تراکنش‌های بالای ۱۰۰هزارتومان مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تراکنش‌های کمتر از این مقدار، نیازی به استفاده از رمز پویا نیست؛ اما کماکان داشتن این رمز پویا اجباری است.

سپس بانک مرکزی بیانه‌ای صادر کرد که تا ۷ دی مجددا فرصتی برای تخصیص رمز پویا وجود دارد که البته بعد از این زمان هم به دو مرحله دیگر رمز پویا تمدید خواهد شد اما تا آخر دی تمامی بانک‌ها از رمز پویا استفاده خواهند کرد.

پس هنوز وقت کافی برای دریافت رمز پویا دارید اما بهتر است هرچه سریع‌تر برای فعال‌سازی آن اقدام کنید.

رمز پویا چیست و چه‌کاری انجام خواهد داد؟

از یکم دی ماه که زمان زیادی نیز تا آن باقی نمانده است، رمز پویا در تمام کشور فعال خواهد شد و برای این که بتوانید خرید و تراکنش‌های آنلاین انجام بدهید حتما باید رمز پویا بر روی کارت بانکی و تلفن همراه‌هایتان (اس ام اس برای گوشی‌های غیرهوشمند) فعال شده باشد.

اما دلیل اضافه شدن این سرویس برای تراکنش‌های آنلاین چیست؟ دلیل خیلی ساده آن ایجاد امنیت بیشتر در خریدهای اینترنتی است. به عنوان مثال بارها دیده، شنیده و یا شاید قربانی این اتفاق بوده‌اید که بعد از خرید آنلاین، اطلاعات فرد خریدار در دسترس افرادی سودجو قرار گرفته است و آن‌ها نیز حساب شخص خریدار را از هر اعتبار و پولی خالی کرده‌اند! حال و با فعال‌سازی رمز پویا یکبار مصرف انجام این کار به شدت سخت و دشوار است چرا که برای سودجویی از حساب دیگران حتما باید به گوشی آن‌ها دسترسی داشت و یا سیم‌کارت آن‌ها را به تصاحب درآورد و این کار تقریبا نشدنی است.

رمز پویا به این شکل کار می‌کند که به صورت الگوریتمی کاملا تصادفی و بدون منطق، کدی چند رقمی (معمولا ۶ رقمی) در هر دقیقه ایجاد می‌کند و برای خرید و تراکنش آنلاین از شما درخواست می‌کند که کد زنده آن لحظه را به آن بگویید که برای هر خرید حتما باید وارد اپلیکیشن مربوطه شوید و یا پیامک آن را دریافت کنید تا به رمز پویا دسترسی داشته باشید و تراکنش را از طریق آن کامل کنید.

با توجه به اینکه استفاده از رمز پویا (یکبار مصرف) موجب ارتقای امنیت پرداخت و کاهش مخاطرات ناشی از برداشت‌های غیر‌مجاز و سوءاستفاده از کارت‌های بانکی در تراکنش‌های اینترنتی می‌گردد، خواهشمند است چنانچه هنوز از رمز ایستا استفاده می‌نمایید، در اسرع وقت از طریق بانک صادر‌کننده کارت خود، نسبت به پویاسازی رمز یکبار مصرف اقدام کنید.

مرکز رزرواسیون دنیا

رمز پویا مرحله‌ای فعال خواهد شد

امروز یعنی در روز اول دی یک مقام مسئول در نظام بانکی در مورد اجرای مرحله ای رمز دوم پویا اعلام کرد که رمز پویا به صورت مرحله‌ای فعال خواهد شد. به این شکل که اگر بانکی زیرساخت موردنیاز برای فعال‌سازی و تخصیص رمز پویا را داشته باشد می‌تواند کماکان از رمز دوم ایستا استفاده کند اما اگر بانک‌های دیگر تمامی مفاد موردنیاز زیرساخت و توسعه رمز پویا را دارند، از امروز می‌توانند از رمز پویا استفاده کنند.

دلیل اصلی مشخص کردن مقدار حداکثر مورد نیاز برای استفاده از رمز پویا این است که بیش از حدود ۶۰ درصد تراکنش‌ها در طول روز کمتر از ۱۰۰هزار تومان هستند که مربوط به پرداخت قبض‌ها و خرید شارژهای اینترنتی است که استفاده از رمز پویا را برای هر بار خرید این اقلام بسیار سخت می‌کند.

آموزش فعال‌سازی رمز پویا

بانک سامان

برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف بانک سامان می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

روش اول: در این روش ابتدا باید به یکی از شعب بانک سامان بروید و از آنجا اپلیکیشن رمزینه را دانلود کرده؛ کارشناسان بانک یک کد QR در اختیارتان قرار خواهند داد که به راحتی می‌توانید با اسکن کردن آن با موبایلتان و دریافت رمز عبور، برنامه رمزینه را برای همیشه در موبایلتان داشته باشید که بسیار راحت رمز پویا را در هر زمانی ارائه خواهد داد.

روش دوم: در این روش اگر نت‌بانک سامان را داشته باشید به راحتی می‌توانید به بخش انتخاب رمز پویا رفته و بدون این‌که نیازی به مراجعه به شعبه باشد می‌توانید وارد برنامه شده و بعد از دانلود رمزینه و دریافت کد و وارد کردن آن در رمزینه، به راحتی می‌توانید رمز پویای خود را فعال کنید.

بانک مسکن

بانک مسکن برای تخصیص رمز یکبار مصرف از نرم‌افزار «رمزنما» استفاده می‌کند که می‌توانید آن را به راحتی دانلود کرده. ساده‌ترین راه برای تخصیص رمز پویا بانک مسکن می‌توایند به دستگاه‌های عابربانک مسکن مراجعه کرده و از بخش سای خدمات رمز، و انتخاب گزینه تخصیص رمز پویا، به راحتی رسیدی از دستگاه عابربانک دریافت کنید و پس از دریافت رسید لینک دانلود این برنامه و هم‌چنین رمزعبور آن را دریافت خواهید کرد که می‌توانید وارد برنامه شوید و از این پس خرید و تراکنش‌های خود را از طریق این نرم‌افزار انجام دهید.

بانک ملت

برای استفاده از خدمات بانک ملت می‌توانید از برنامه رمزنگار ملت استفاده کنید. برای به دست آوردن دسترسی کامل به امکانات این برنامه می‌توانید، به خودپرداز بانک ملت مراجعه کنید؛ در نظر داشته باشید که قبل از کار کردن با خودپرداز بانک ملت حتما باید برنامه رمزنگار را از قبل دانلود داشته باشید. بعد از کار کردن با خودپرداز بانک ملت و دریافت رسید رمز پویا می‌توانید رمز عبور را داخل برنامه رمزنگار وارد کرده و از آن پس از این برنامه استفاده کنید.

بانک ملت - بانک مسکن - بانک سامان

بانک ملی

روش اول: روش اصلی که بانک ملی و مرکز رزرواسیون دنیا پیشنهاد می‌کند، همین روش است. در این روش با دانلود نرم‌افزار «سامانه ۶۰» و مراجعه به خودپرداز‌ها، سامانه بام و یا شعب بانک ملی می‌توانید به راحتی این سامانه را فعال کنید و از آن استفاده کنید.

روش دوم: یکی دیگر از گزینه‌هایی که در اختیارتان قرار دارد، استفاده از کدهای پیامکی USSD است که برای فعال‌سازی آن می‌توانید از کد *۷۳۷*۶۰# استفاده کنید. بعد از استفاده از این کد و دریافت رمز عبور، از این پس می‌توانید از طریق اس ام اس و کد USSD به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید.

بانک سپه

برای دریافت رمز پویا بانک سپه نیز باید از یک اپلیکیشن با نام رمزساز سپه استفاده کنید و غیر از این راه دیگری وجود ندارد. این اپلیکیشن را می‌توانید دانلود کنید و بعد از آن به بانک سپه مراجعه کرده و رمز عبور مربوطه را دریافت کنید. البته باید اشاره کنم که بدون مراجعه به شعبه بانک سپه نمی‌توانید، رمز پویا را دریافت کنید. پس حواستان باشد!

بانک صادرات

بانک صادرات از طرفی دیگر تنها از راه کد USSD استفاده می‌کند و دلیل آن‌هم سریع‌تر بودن پروسه کار می‌داند و این بانک معتقد است که این راه بسیار یکپارچه‌تر و قابل‌دسترس‌تر از راه‌های دیگر مانند اینترنت بانک است که با توجه به چند وقت اخیر و اتفاقاتش، دلیل بی‌جایی نیست. برای دسترسی به رمز پویا در ابتدا باید از کد *۷۱۹# استفاده کنید و بعد از فعال‌سازی رمز پویا، می‌توانید با *۷۱۹# و گزینه ۵ به راحتی رمز پویا خود را مشاهده کنید.

بانک صادرات - بانک سپه - بانک ملی

بانک پاسارگاد

روش اول: برای کار با رمز پویا بانک پاسارگاد، حتما باید در ابتدا به یکی از شعب بانک پاسارگاد مراجعه کرده و خدمات اینترنت بانک پاسارگاد را فعال کنید. بعد از این طریق می‌توانید وارد تنظیمات کارت خود شوید و درخواست اضافه شدن رمز پویا را بدهید. بعد از آن به راحتی و از طریق اینترنت بانک رمز پویا را دریافت کنید.

روش دوم: در روش دوم می‌توانید از طریق برنامه همراه بانک پاسارگاد همیشه به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید. فقط کافی است که نام کاربری و رمز عبور خود را از بانک پاسارگاد دریافت کنید و وارد برنامه شوید و از آن پس به راحتی به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید.

بانک آینده

اگر صاحب کارت بانکی آینده هستید و بخواهید رمز پویا را بر روی این کارت بانکی ثبت کنید، کارتان کمی سخت است به خاطر این‌که باید راه پیچیده‌ای را طی کنید تا بتوانید رمز پویا را برای این کارت ست کنید. برای این کار در ابتدا باید برنامه ریما را دانلود کنید و پس از آن، به یکی از خودپردازهای بانک آینده مراجعه کنید. در خودپرداز بانک آینده باید به قسمت تنظیمات رمز رفته و رمز یکبار مصرف یک و رمز پویا را دریافت کنید. پس از آن یک رسید دریافت خواهید کرد که کدی ۸ رقمی در آن نوشته شده است.

پس از دریافت کد هشت رقمی روی رسید، باید در خودپرداز شماره تلفن خود (که حین افتتاح حساب استفاده کردید) را وارد کنید که پیامکی با ۱۲۰ حرف به شما ارسال خواهد شد. سپس برنامه ریما را باز کرده، کد ۸ رقمی و کد ۱۲۰حرفی را در دو مرحله وارد برنامه ریما می‌کنید و از این پس می‌توانید از برنامه ریما برای دریافت رمز یکبار مصرف استفاده کنید.

 

بانک سینا

برای دریافت رمز پویا از بانک سینا باید در ابتدا برنامه ارس را دانلود کنید. پس از آن لازم است که حتما یک بار به بانک سینا مراجعه کنید که کد QR لازم را توسط بانک دریافت و اسکن کنید. بعد از اسکن کردن این کد، پیامکی برای شماره تلفنی که با آن حساب خود را افتتاح کردید ارسال خواهد شد که بعد از وارد کردن کد این پیامک به داخل برنامه، برای همیشه و به راحتی می‌توانید به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید. بار دیگر تاکید می‌کنم که برای به دست آوردن رمز یکبار مصرف بانک سینا فقط باید با مراجعه حضوری در شعب بانک سینا اقدام کنید.

بانک سینا - بانک آینده - بانک پاسارگاد

بانک پارسیان

برای این که برکارت بانک پارسیان خود بتوانید رمز پویا اختصاص دهید، حتما باید برنامه پارسیان من را نصب داشته باشید و با مراجعه به بانک پارسیان، رمز عبور و نام کاربری این برنامه را دریافت کنید. پس از آن، با تغییر تنظیمات رمز در این برنامه و تخصیص رمز پویا می‌توانید به راحتی و هر وقت که خواستید، از رمز یکبار مصرف استفاده کنید. اگر از قبل نام کاربری و رمز عبور پارسیان خود را دارید، پس برای هیچ‌کدام از مراحل احتیاجی به رفتن به بانک و یا دستگاه خودپرداز ندارید.

بانک تجارت

بانک تجارت نیز مانند اکثر بانک‌های ذکر شده بالا اپلیکیشن مخصوص خود را دارد که این اپلیکیشن «همراز» نام دارد. برای فعال‌سازی این اپلیکیشن ابتدا باید با کارت بانکی خود به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرده و بعد از آن از طریق خدمات رمز، کدی از طریق رسید دریافت کرده و سپس وارد اپلیکیشن همراز بشوید و بعد از وارد شدن به آن یک سری قدم‌های ساده را طی می‌کنید و بعد از آن به راحتی به رمز پویا دسترسی خواهید داشت.

بانک کشاورزی

روش اول: در این روش باید به دستگاه‌های خودپرداز بانک کشاورزی مراجعه کنید و بعد از دریافت دو کد ۸ رقمی و وارد کردن شماره تلفن، از طریق پیامک این سرویس را برای خود فعال کنید. بعد از آن می‌توانید هر بار که دوست داشتید، رمز یکبار مصرف را استفاده کنید.

روش دوم: بانک کشاورزی نیز نرم‌افزاری مخصوص خود طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی به رمز پویا دسترسی داشته باشید. این نرم افزار که ریما نام دارد درست مانند روش اول باید به خودپرداز بانک کشاورزی مراجعه کنید و بعد از رفتن به تنظیمات رمز و انتخاب رمز یکبار مصرف ، از کدهای موقت ۸ رقمی استفاده کنید.

بانک کشاورزی - بانک تجارت - بانک پارسیان

بانک اقتصاد نوین

برای این که بتوانید از رمز پویا بانک اقتصاد نوین استفاده کنید، حتما باید از نرم‌افزار ارس استفاده کنید. بعد از این که نرم افزار ارس را دانلود کردید می‌توانید از دو روش رمز یکبار مصرف خود را بر روی برنامه فعال کنید:

روش اول: در این روش می‌توانید به یکی از شعب بانک اقتصاد نوین مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید.

روش دوم: در روش دوم می‌توانید از طریق اینترنت بانک اقتصاد نوین و بانک دی برای دریافت اطلاعات رمز یکبار مصرف اقدام کنید و بعد از دریافت دو کد تاییدیه برای اپلیکیشن ارس و بعد از وارد کردن آن‌ها به راحتی وارد شده و هنگام تراکنش‌ها از رمز پویا استفاده کنید.

بانک دی

برای این که بتوانید از رمز پویا بانک دی استفاده کنید، حتما باید از نرم افزار ارس استفاده کنید. بعد از این که نرم‌افزار ارس را دانلود کردید می‌توانید از دو روش رمز یکبار مصرف خود را بر روی برنامه فعال کنید:

روش اول: در این روش می‌توانید به یکی از شعب بانک دی مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید.

روش دوم: در روش دوم می‌توانید از طریق اینترنت بانک دی برای دریافت اطلاعات رمز پویا اقدام کنید و بعد از دریافت دو کد تاییدیه برای اپلیکیشن ارس و بعد از وارد کردن آن‌ها به راحتی وارد شده و هنگام تراکنش‌ها از رمز یکبار مصرف استفاده کنید.

بانک انصار

برای بانک انصار نیز باید از اپلیکیشن ارس استفاده کنید پس حتما آن را از قبل بر روی گوشی‌های خود دانلود کنید. ابتدا به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید. البته قبل از این که بخواهید این کد QR را وارد کنید باید یک پیامک دریافت کرده و آن را وارد اپلیکیشن کنید.

بانک انصار - بانک دی - بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین

برای بانک حکمت ایرانیان نیز باید از اپلیکیشن ارس استفاده کنید پس حتما آن را از قبل بر روی گوشی‌های خود دانلود کنید. ابتدا به یکی از شعب بانک حکمت ایرانیان مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید. البته قبل از این که بخواهید این کد QR را وارد کنید باید یک پیامک دریافت کرده و آن را وارد اپلیکیشن کنید.

بانک قرض الحسنه مهر ایران

برای بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز باید از اپلیکیشن ارس استفاده کنید پس حتما آن را از قبل بر روی گوشی‌های خود دانلود کنید. ابتدا به یکی از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مراجعه کرده و یک کد QR دریافت کنید و به راحتی وارد سامانه ارس شوید و از این اپلیکیشن برای دریافت رمز پویا استفاده کنید. البته قبل از این که بخواهید این کد QR را وارد کنید باید یک پیامک دریافت کرده و آن را وارد اپلیکیشن کنید.

پست بانک

برای این که بتوانید از رمز یکبار مصرف پست بانک استفاده کنید حتما باید به شعبه مراجعه کنید و اپلیکیشن مخصوص پست بانک را دانلود کنید و از طریق کد ویژه‌ای که در شعبه دریافت می‌کنید، وارد بخش رمز پویا شده و هرگاه که خواستید از این سرویس به راحتی استفاده کنید.

پست بانک - بانک مهر ایران - بانک حکمت ایرانیان

بانک سرمایه

برای داشتن رمز پویا بانک سرمایه در ابتدا باید سیستم اینترنت بانک سرمایه را فعال داشته باشید و بعد از وارد شدن به این سامانه، نسبت به دریافت نرم‌افزار رمزساز اقدام کنید. پس از دانلود و نصب این برنامه می‌توانید از اینترنت‌بانک یا همراه‌بانک جهت صدور رمز پویا یا همان رمز یکبار مصرف اقدام کنید.

البته لازم به ذکر است که اگر هنوز با این موضوع مشکل دارید می‌توانید به شعب مختلف بانک سرمایه مراجعه کنید.

بانک ایران زمین

برای تخصیص رمز پویا بانک ایران زمین می‌توانید از دو روش زیر اقدام کنید:

روش اول: در این روش ابتدا باید نرم‌افزار رمزساز ایران زمین را نصب کنید و سپس وارد آن شده و یک رمز دریافت کنید. سپس باید به یکی از شعب بانک ایران زمین مراجعه کنید تا کارمندان این بانک، به راحتی برای شما این نرم‌افزار و در نهایت رمز یکبار مصرف را فعال کنند.

روش دوم: روش ساده‌تر این است که اگر اینترنت‌بانک ایران زمین دارید وارد پنل کاربریتان شده و بعد از انتخاب تخصیص رمز پویا، برای همیشه و به راحتی به رمز پویا در گوشی‌همراهتان دسترسی داشته باشید.

بانک قوامین

برای فعال‌سازی رمز پویا بانک قوامین تنها یک راه وجود دارد و آن‌هم فعال‌سازی نرم‌افزار ‌جی‌بی موبایل است. ابتدا این نرم‌افزار را دانلود و نصب کرده، سپس به یکی از خودپردازهای بانک قوامین مراجعه کنید و از طریق و منو خدمات رمز، درخواست تخصیص رمز یکبار مصرف را بدهید. بعد از آن دو کد هشت رقمی از طریق رسید و پیامک در اختیارتان قرار خواهد گرفت که از طریق این دو کد به راحتی می‌توانید وارد برنامه جی‌بی موبایل شوید و از رمز یکبار مصرف یا همان رمز پویا به راحتی استفاده کنید.

بانک قوامین - بانک سرمایه - بانک ایران زمین

بانک توسعه و تعاون

برای فعال‌سازی رمز پویا بانک توسعه تعاون نیز دو روش وجود دارد که هر دو روش نیز تقریبا آسان است:

روش اول: در این روش ابتدا باید وارد اینترنت‌‍بانک توسعه تعاون شوید و از منوی «تنظیمات رمز» وارد بخش اختصاص رمز یکبار مصرف بشوید و بعد از دریافت کد از طریق پیامک و وارد کردن در اینترنت‌بانک، به راحتی به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید.

روش دوم: روش بعدی نیز شباهت زیادی با روش اول دارد با این تفاوت که این‌بار می‌توانید به راحتی و از طریق همراه‌بانک و گوشی موبایلتان وارد پنل کاربری شده و درخواست فعال‌سازی رمز پویا را وارد کنید و پس از چند قدم کوتاه و ساده، رمز یک‌بار مصرف را بر روی همراه‌بانک فعال کنید.

بانک گردشگری

برای فعال‌سازی رمز پویا بانک گردشگری نیز دو روش وجود دارد که هر دو روش تقریبا آسان است:

روش اول: در این روش ابتدا باید وارد اینترنت‌‍بانک گردشگری شوید و از منوی «تنظیمات رمز» وارد بخش اختصاص رمز یکبار مصرف بشوید و بعد از دریافت کد از طریق پیامک و وارد کردن در اینترنت‌بانک، به راحتی به رمز پویا خود دسترسی داشته باشید.

روش دوم: روش بعدی نیز شباهت زیادی با روش اول دارد با این تفاوت که این‌بار می‌توانید به راحتی و از طریق همراه‌بانک و گوشی موبایلتان وارد پنل کاربری شده و درخواست فعال‌سازی رمز پویا را وارد کنید و پس از چند قدم کوتاه و ساده، رمز یک‌بار مصرف را بر روی همراه‌بانک فعال کنید.

بانک صنعت و معدن

برای استفاده از رمز پویا بانک صنعت و معدن می‌توانید از دو روش استفاده کنید:

روش اول: ابتدا باید نرم‌افزار رمز‌ساز را دانلود کنید و سپس به یکی از عابربانک‌های صنعت و معدن رفته و درخواست تخصیص رمز پویا را از طریق منوی خدمات رمز بدهید. سپس برای شما یک کد QR ارسال خواهد شد که با اسکن کردن آن به راحتی می‌توانید اطلاعات رمز پویا را دریافت کرده و از آن استفاده کنید.

روش دوم: در روش دوم نیز باید از نرم‌افزار رمزساز استفاده کنید با این تفاوت که دیگر به خود زحمت رفتن به عابربانک را ندهید. اگر اینترنت‌بانک صنعت و معدن را فعال داشته باشید به راحتی می‌توانید از طریق آن جهت تخصیص رمز پویا یا همان رمز یکبار مصرف اقدام کنید و بعد عبور از چند مرحله ساده، به راحتی می‌توانید به رمز پویا دسترسی داشته باشید.

بانک صنعت و معدن - بانک گردشگری - بانک توسعه تعاون

بانک رفاه کارگردان

شاید بین تمامی روش‌هایی که تا به حال خوانده‌اید، روش بانک رفاه از همه سخت‌تر باشد. ابتدا باید به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کنید و شماره سریال و کد فعال‌سازی دریافت کنید. حتما توجه کنید که کد فعال‌سازی شما یا با FDN و یا FDL آغاز می‌شود و بعد از آن باید نرم‌افزار رمز یکبار مصرف موبایلی را دانلود کنید که دو نسخه از این اپلیکیشن موجود است که بر اساس کلمات آغازی کد فعال‌سازیتان ( FDN یا FDL) متمایز شده‌اند. بعد از دانلود نرم‌افزار تنها کافی است که شماره سریال و کد فعال‌سازی را وارد کنید و از رمز پویا بانک رفاه کارگران استفاده کنید.

بانک قرض الحسنه رسالت

برای فعال‌سازی رمز پویا بانک قرض‌الحسنه رسالت، می‌توانید به راحتی از اینترنت‌بانک و یا همراه بانک رسالت استفاده کنید و بعد از وارد شدن به بخش تخصیص رمز پویا، کدی از طریق پیامک دریافت می‌کنید و بعد از وارد کردن به اینترنت بانک و یا همراه بانک به راحتی و برای همیشه به رمز پویا بانک قرض‌الحسنه رسالت دسترسی داشته باشید.

بانک شهر

برای دسترسی به رمز پویا بانک شهر، ابتدا باید به یکی از شعبه‌های بانک شهر مراجعه کنید و بعد از درخواست رمز پویا، یک کد QR و یک پیامک حاوی کد چندرقمی برایتان ارسال خواهد شد. سپس نرم‌افزار رمزنت را دانلود و هر دو کد دریافتی را وارد نرم‌افزار رمزنت کرده و به راحتی کد یکبار مصرف خود را استفاده می‌کنید.

بانک شهر - بانک رسالت - بانک رفاه کارگران

در نظر داشته باشید که در هر حالتی که نتوانستید رمز پویا خود را فعال کنید، حتما به شعب بانک مربوط مراجعه کنید و کارمندان بانک موظف هستند که به شما راهنمایی‌های لازم را بدهند. امیدواریم که توانسته باشیم کمک و راهنمایی لازم را به شما کرده باشیم.

رمز پویا یا رمز یکبار مصرف چیست
5 (100%) 7 votes
✔️ میهمان گرامی : در مسافرت « رعایت اصول نظافت و بهداشت » در جلوگیری از گسترش شیوع بیماری ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است .🔰 رعایت اصول نظافت و بهداشت 🔰