مسافرت می تواند تجربیات خوبی از زندگی برای شما فراهم کند. سفر به شما چیزهایی می آموزد که هرگز آن ها را در کلاس درس و یا هیچ کتابی یاد نمی گیرید. مسافرت دید شما را به فرهنگ ها، سنت ها و تجارب جدید باز می کند. سفر بهترین راه برای برقراری ارتباط با دنیاست. شما می توانید به زندگی افرادی که در گوشه دیگر دنیا زندگی می کنند نگاهی بیندازید. مسافرت انعطاف پذیری را بالا می برد و شما قادر خواهید بود تا خودتان را بیشتر بشناسید.
در اینجا ما به تجربیات متفاوتی که با سفر کردن می توانید آن ها را به دست بیاورید اشاره می کنیم.

۱ . ترک کردن جایی که در آن راحت بودید.

مسافرت یعنی اینکه شما راحتی و آسایش خانه خود را ترک کنید. شما چمدان خود را می بندید و لوازم مورد نیاز سفرتان را جمع می کنید و از محیطی که برایتان آشناست به محیطی کاملا جدید می روید. این کار باعث می شود افق های دیدتان گسترده شود. زمانیکه شما برای اولین بار به یک محیط جدید می روید، احساس متفاوتی خواهید داشت. وارد دنیای نا آشنا شدن حسی عالی به انسان می دهد که داستان هایی بی انتها می تواند در دل آن نهفته باشد.

۲ . آشنایی با فرهنگ های دیگر.

شما می توانید فرهنگ های دیگر را قضاوت کنید، چون متفاوت از فرهنگ شماست. هنگامی که مسافرت می کنید با فرهنگ آن شهر یا کشور زندگی می کنید و از سنت های آن ها تجربه کسب می کنید. شما نمی توانید فقط با مطالعه کتاب به بهترین تجربه ها دست پیدا کنید. حضور در جامعه و محیط به شما کمک می کند تا با ذات واقعی آن ها آشنا شوید. و این موضوع درک بهتری از فرهنگ آن ها در اختیارتان قرار می دهد. با زبان، غذا و پوشش های جدیدی آشنا می شوید. همیشه قدردان چیزهایی باشید که خودتان برای آولین بار آن را به دست می آورید و برایتان تازگی دارد.

۳ . یاد می گیرید که در لحظه زندگی کنید.

چه در جستجوی شگفتی های دنیا مانند اهرام ثلاثه مصر باشید و چه به دنبال دیدن دیوار چین، باید در لحظه زندگی کنید. در لحظه زندگی کردن از لازمه های یک زندگی شاد است. می دانید در سفر زمان بسیار کمی برای گذراندن در هر جایی دارید و باید یاد بگیرید که بهترین استفاده را از آن زمان ببرید. مسافرت به ما یاد می دهد که لحظه ها را شکار کنیم و آن ها را به قسمت مهمی از زندگی مان تبدیل کنیم.

۴ . ساده زندگی کنید.

اگر شما بار زیاد و چمدان های سنگینی داشته باشید، نمی توانید راحت سفر کنید. برای اینکه در طول سفر هیچ دشواری نداشته باشید، بهتر است که سبک سفر کنید. حتی بهتر است شما یادبگیرید چگونه در جاهایی با کیفیت پایین زندگی کنید، جاهایی مثل هتل های کوچک و مهمان خانه ها. همچنین خودتان متوجه خواهید شد که دنبال سفری با هزینه های پایین تر هستید. مسافرت همیشه لوکس و راحت نیست، هر آنچه که دنیا به شما پیشنهاد کند، ان را تجربه خواهید کرد. گاهی اوقات این سختی ها باعث می شوند قدر آنچه در خانه و زندگی خود دارید و به شما آرامش می بخشند را بدانید.

۵ . هماهنگی با دیگران.

زمانی که سفر می کنید، یاد می گیرید که چگونه با همه چیز ارتباط برقرار کنید. ممکن است این موضوع کمی برای شما خسته کننده باشد و چنانچه شما بتوانید سریع تر با محیط هماهنگ شوید، از سفر خود لذت بیشتری خواهید برد. این موضوع باعث خواهد شد با خیالی آسوده تر به گردش و کسب چیزهای جدید بروید. هنگام مواجهه با تاخیر هواپیما آرامش و صبر بیشتری خواهید داشت، و درنهایت یاد می گیرید مشکلات اینچنینی نمی تواند خاطر شما را در سفر آزرده کند.

۶ . ارزش دادن به تجربه بیشتر از موارد دیگر.

زمانی که شما طعم سفر را می چشید، متوجه می شوید مهارت هایی که بر اساس تجربه در سفر به دست آورده اید بسیار گران تر و ارزشمند تر از چیزهای دیگری است که خریده اید یا ان ها را تهیه کرده اید. نگاه کردن به برج ایفل بسیار پر ارزش و پر قیمت تر از هر کالای دیگری است.
هر کشور و شهری راه و روش خاصی برای زندگی کردن دارد و شما می توانید اطلاعات دست اولی از فرهنگ، اعتقادات و غذاهای آن ها به دست بیاورید. و چیزهای جدیدی تجربه می کنید که نمی توان قیمتی برای آن ها گذاشت.